Out of Box

04.05.2022

Máme hlavu v bedně. Okolo našeho myšlení se stále více zesiluje kartonová krabice omezení, pravidel, nařízení, direktiv, příkazů a zákazů, které vymezují hranice. Stěny krabice jsou tak silné, že máme pocit, že za nimi nic není. A protože všichni okolo nás mají svou krabici okolo hlavy, máme pocit, že je to tak v pořádku a že to tak má být.

Tohle nejez, toho pozdrav, dobře se uč, poslouchej maminku, neposlouchej tatínka, toto je e-e, tamto je fuj. Jako děti jsme přesvědčení, že to s námi ti dospělí dvounožci myslí dobře. Koneckonců ani oni toto nejí, toho zdraví, toho poslouchají a tamten pán v televizi je pro ně fuj. Krmí nás a živí nás, chrání nás a milují, takže proč jim nevěřit. A tak náš život spokojeně plyne z boxu do boxu. Ohrádka pro mimina je jenom začátek. Brzy přijde školní lavice, pak posluchárna na vejšce, papundeklová kancelář, nemocniční pokoj a jeden nevkusný dřevěný penál na závěr. Mnohem horší jsou ale boxy uvnitř našeho myšlení. Rozvojové školní plány, slušné vychování, etické kodexy, módní trendy, politické ideologie.

Out of box není bourání krabic. Out of box je pohled za jejich stěny.

Out of box není likvidace řádu. Out of box je budování nového.

Out of box není rušení pravidel. Out of box je vytváření lepších.

Out of box není ignorování hranic. Out of box je jejich posouvání.

Out of box není anarchie. Out of box je tvorba.

Hledáme nový smysl ve světě, který je přesvědčen, že svůj smysl má. Posouváme pole našeho myšlení a uvažování. Objevujeme nové souvislosti a těšíme se pestrostí světa kolem nás.

Nebuďte nešťastní ze světa v krabici. Vykoukněte z ní a snad i udělejte pár krůčků. Nebo kotrmelců. A že se pak stejně budete muset vrátit zpátky? Že vás tak přitahuje ďábelský magnetismus krabicového pohodlí, klidu a jistoty? Nevadí. Po návratu ze světa out of box už nebude krabice stejná jako dřív.

Out of box je způsob myšlení.

Out of box je přístup ke světu

Out of box jsou nové pohledy

Out of box je cesta z nudy

Out of box je štěstí a úspěch.

Chcete být spokojenější a vyrovnanější?

Toužíte po úspěchu a uznání?

Chcete více volného času?

Žijte Out Of Box!