Rady pojišťováckého ďábla

05.04.2024

Finanční poradenství je jako hora, která je posetá mrtvolami neúspěšných poradců. A přesto se každý měsíc o prvovýstup pokouší další a další. 
Proč tolik poradců do roka končí?
Možná podléhají pokušení. Podobně jako ten, v jehož pozůstalosti se našel následující dopis:Drahý příteli,

poradče ve financích, pojišťováčku v plenkách.....

Tvá touha po dobrodružství ve světě financí mě těší.

Ani si nevzpomínám, jestli jsem ty zlaté kulaťoučké ďáblíky vymyslel já, nebo ten druhý, v každém případě s nimi umím pracovat jako nikdo jiný. Následuj mé rady a sám uvidíš, jak se tvá kariéra rychle rozvine.

Pro začátek si zapamatuj tento tucet pravidel.


 1. Provize budiž tvou hnací silou. Ano, provize jsou tím, co tě pohání. Ignoruj dlouhodobé vztahy, jen odvádějí od úspěchu. Dobré rady ti nájem nezaplatí. Mysli na svou kapsu a neohlížej se okolo. 
 2.  Ignoruj dlouhodobé cíle: Kdo potřebuje plánovat do budoucna? Žij tady a teď! Plánování zabere příliš mnoho času. Raději do akce, příteli.
 3.  Šaty dělají člověka: Ano, to je správná cesta. Pořiď si prvotřídní oblek a auto. Nech ostatní žasnout nad tvou image. Odměň se co nejdříve. Obchodní štěstí se nalepí na oblek od Adama, ne na tričko od vietnamce.
 4.  Zapomeň na spolupráci: Kdo potřebuje kolegy nebo spolupracovníky? Jsi jedinečný a nezávislý. Důvěřuj jen sám sobě. Chceš se o svůj úspěch dělit? Kdo se podělí s tebou?
 5.  Chyby jsou tvým průvodcem: Neztrácej čas hledáním řešení. Zaměř se na své chyby a opakuj je, dokud se z nich nestanou tvé výhody. Jednou se to přece prolomí, neboj, dohlédnu na to.
 6.  Rodina a přátelé: Tví blízcí jsou a budou. Taková samozřejmá konstanta. Soustřeď se na své cíle a neohlížej se na rodinu. Měli by být rádi, že je živíš.
 7.  Nauč se mluvit v zaklínadlech: Nejsi jen tak někdo, jsi finanční poradce. Používej řeč peněz. Fiskální, anuita, bonita či plnění – to budiž tvým jazykem. Že ti klient nerozumí? O to nejde, hlavní je, abys vypadal jako odborník.
 8.  Vzdělání je ztráta času: Školení, kurzy, semináře? To je pro slabochy. Podstatná je praxe. Co ti přinese víc peněz? Dvě hodiny na školení nebo dvě hodiny u klienta?
 9.  Nauč se manipulovat: Naše branže je o emocích. Fakta jsou k ničemu. Vyvolej strach, vyvolej touhu a budou ti zobat z ruky. Využij klientových slabin. Je to jistější, než sázet na potřeby.
 10.  Poradce můžeš dělat i při zaměstnání: Stačí mít kliku a o to už se postarám. Však si to spočítej. Schůzka zabere hodinu, dvě schůzky dvě, nějaké ty papíry přidají hodinu třetí. A při provizi 10.000,- to hodí přes tři litry na hodinu. Dvě kavky týdně a 25.000,- za měsíc je doma. To se vyplatí, ne?
 11.  Začni s příbuznými: Příbuzní a známí, to je ideální revír. Sice se nic nenaučíš, ale to nevadí. Oni ti odpustí všechno, schůzku těžko odmítnou, rychleji je zmanipuluješ. A kdybys náhodou časem selhal, nevadí. Firma je za každou dušičku vděčná.
 12.  Buď sobec: Je to všechno jenom v tobě. Za tvé nezdary mohou druzí. Špatně poradili, měli moc velké nároky, neznali souvislosti, prostě byli mimo. Ale úspěch, to je tvoje dílo. Ve správnou dobu na správném místě. Jsi dítě štěstěny.

Pro začátek by to mohlo stačit.
Měj mé rady na paměti, až se vrhneš do práce.

Budu ti stále nablízku

Tvůj Beliálek, poradce OLKEP, a.s.

P.S.

Příště ti poradím něco o telefonování…